ÖSYS BİLGİLENDİRMELERİUniversiteTercihleri.com
BU BÖLÜMDEKİ FARKLI VİDEOLARIN FARKLI KİŞİLERCE TOPLAM İZLENME SAYISI 1.309.604

GENEL BİLGİLENDİRME VİDEOLARI ÖSYM Aday İşlemleri Şifresi Nedir?Önceki Menüye Dön

Embed

Başvuru işlemi sonrası Aday İşlemleri Sistemine ilk kez dâhil olan veya bir başvuru merkezinde sınav başvurusu esnasında internet erişim şifresi talebinde bulunan adaylara ücretsiz olarak geçici şifre verilmektedir.

Şifre ile adaylar, sınav başvurusu yapma, tercih bildirme, başvuru ve tercih bilgilerinde değişiklik yapma, sınava giriş belgesi edinme, sınav ve yerleştirme sonuçlarını öğrenme gibi işlemleri yapabilirler.

İnternet erişim şifresini kaybeden veya unutan adaylar, ÖSYM’nin osym.gov.tr internet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen internet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri, burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları gerekmektedir.

İnternet erişim şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar, yeni şifre edinmek için ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine veya ÖSYM tarafından yetkilendirilmiş Başvuru Merkezlerine nüfus cüzdanı veya pasaportları ile birlikte şahsen başvurarak, 5 TL ücret karşılığı yeni şifrelerini edinmek zorundadır.
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE

İLETİŞİM FORMU